۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - روابط/ ارزش ها

دومین روز از چهارمین ماه از هزار و چهارصد و یکمین سال

ساعت حدود ۱۱ 

روابط، ارزش ها

؟

-درسته حتی همین حالا هم روابطم با ۹۹ درصد اطرافیانم تاکسیکه-

 اساسا من آدمی هستم که تقریبا توی تمام بازه های زمانی زندگیم، روابطم با بقیه تاکسیک بوده و هست. و میدونید اساسا از یه جایی به بعد آدم احساس میکنه شاید مشکل اصلا از بقیه نیست و از خودشه. 

و خب میدونید ما حدود ۸ میلیارد(یکم کمتر تا سال ۲۰۲۱) نفر آدم روی زمین داریم و مسئله اینه که هر کدوم دیدگاه متفاوتی با همدیگه دارن با یه سری اشتراکات کلی، اما باز هم نظرات متعددی وجود خواهد داشت که درست یا غلطی دربارشون وجود نداره.

حرفم اینه که این بین عده ای فکر میکنن که همچین مواقعی که یه چیزایی داره اشتباه پیش میره باید با همدیگه صحبت کنیم و مسئله رو بیان بکنیم تا همدیگه رو مطلع بکنیم از اونچه که درون ما هست و اون بین به اون ها یه ارتباطاتی داره. چون اصولا ماهیت بشر اینطوره که خیلی چیز هارو تا وقتی که مستقیم براش بیان نکنی متوجهش نمیشه که خب گاهی شاید چون علم غیب نداره، گاهی هم شاید چون متوجه تاثیرات حرف ها و کارهاش نیست و خیلی دلایل دیگه.

اما خب میدونید گاهی حس میکنم شاید حرف زدن هم جواب نیست. کسی که تا اینجا نتونسته به اون نحو که باید من رو ببینه و بشنوه پس حالا چه انتظاری میتونم ازش داشته باشم؟ و همچنین اگه این وسط یک طرف فردی باشه که توی حرف زدن و بیان افکار و احساساتش خوب نباشه یا اینکه طرف مقابل کسی باشه که توی دریافتشون خوب نباشه، اون زمان تکلیف چیه؟

همیشه هم حرف زدن جواب نیست و میتونه اوضاع رو بدتر کنه، خصوصا اگه بلد نباشیم درست صحبت کنیم

***

قبول دارم هر فردی برای خودش ارزش های مختلفی داره که باید سعی کنیم بهشون احترام بزاریم، اما تحمیل کردن افکار و ارزش های خودمون به افراد دیگه شیوه صحیحی نیست.

مثلا: من (کاملا بر فرض مثال یه موضوع رندوم رو بیان کردم و بحث این عقیده نیست) فکر میکنم که خورشید همیشه از شرق طلوع نمیکنه و از غرب هم غروب نمیکنه و محدوده طلوع و غروب خورشید متفاوته چون من هر روز موقع طلوع و غروب خورشید به آسمون نگاه کردم و عکسش رو ثبت کردم و در فاصله یک سال نقطه طلوع و غروب جا به جا شده. اما یک نفر دیگه اعتقاد داره دلیل این پدیده چرخش زمین به دور خورشید و چرخش ماه به دور زمینه و نقطه طلوع و غروب یکسانه. یک نفر دیگه این وسط میاد یه نظریه دیگه ارائه میده، یک نفر دیگه ایده ای زاده تخیلاتش بیان میکنه و یک نفر دیگه میاد از نظر عملی این پدیده رو توجیح میکنه و درستش رو برای همه بیان میکنه.

خب حالا ما این وسط یه سری نظریه های مختلف بیان کردیم و بعد از لحاظ علمی متوجه چگونگی قضیه شدیم، اما یک نفر این وسط میاد مخالفت میکنه.(اصلا هیچ کاری ندارم با اینکه نظر کی اون وسط درست بوده و آیا ریشه علمی داشته یا زاده تخیل بوده یا هرچی) مثلا من میام میگم نه این چیزی که شما بیان میکنید اشتباهه و اونچه که من میگم درسته، اگه با من مخالفید پس شما یه مشت احمقید و باید از نظر من پیروی کنید چون نظر من درسته اگه مثل من فکر نمیکنید پس اطراف من نباشید.

خب عزیز من این چه طرز فکر نازیباییه که شما داری؟ از بین ۸ میلیارد انسان روی زمین ممکنه به همون اندازه دیدگاه مختلف بدون توجه به درستی یا غلطیشون وجود داشته باشه.

مسئله اینه که ما باید یاد بگیریم صرف نظر از ماهیت اون دیدگاه، به شخص مقابل و دیدگاهش احترام بزاریم و اگر اونقدر مطمئن هستیم که این وسط چیزی که میگیم درسته برای طرف مقابل بیان کنیم، اما اینکه از همه بخوایم مثل ما فکر بکنن زیاده روی نیست؟

مورد داشتیم طرف سیس روشن فکری گرفته اون وسط فکر میکرده همه چیز دانه اون وقت اوج اطلاعاتش ویکی پدیا فارسی بوده فکر میکرده حالا خداست و هرکی که باهاش هم نظر نبوده رو کنسل میکرده:|

بعد حالا یه نکته ی قابل توجهی این وسط وجود داره:

افراد خودشون قدرت تفکر و تجزیه و تحلیل دارن و هر کس به چیزی اعتقاد داره که از نظر خود اون فرد درست ترین چیز بوده، پس به سادگی نمیشه طرز تفکر افراد رو تغییر داد، هر چقدر هم که از نظر ما چیزی اشتباه باشه از نظر اون فرد درسته اگه بهش معتقده.

اینجاست که باید یاد بگیریم صرف نظر از دیدگاه و اعتقاد خودمون به افراد دیگه احترام بزاریم.

ببینید من نمیگم چیزی که میگن رو قبول داشته باشیم، فقط احترام بزاریم.

خب حس میکنم برای الان کافیه چون زیادی دارم حرص میخورمU_U 

یا این پست رو پاک میکنم، یا ویرایش میکنم، یا در ادامش پست دیگه از خواهم نوشت‌ یا هیج کدوم.

+ ببینید الان این وسط من معتقد نیستم که چیزایی که گفتم درسته و صرفا نظر خودم رو بیان کردم، همین، کسی نیاد یقه منو بگیره.

++ در دو زمینه متفاوت و جدا از هم صحبت کردم تو پست ای نو دنبال ربط های بی ربط نباشید، گرچه میتوانم ربطشون بدم.

پی‌نوشت: پینترست داره خونم رو میکنه تو شیشه

پی‌نوشت ۲: دقیقا یک ساعته درگیر نوشتن این پستم

۴ موافق ۰ مخالف

ج.پ.ن: منه فلک زده از دیشبه یه عکس میخوام ولی به خاطر 🐘 شدن پین نمیتونم پیدا کنمD:::: فحش*

ببین من امروز با قند شکن هم رفتم فایده نداشت پیر شدمممم:))))

این چیزایی که گفتی رو باید توی اون کتاب درسیا نوشت*-*

:)))))

اهم ببخشید.. احیانن سایت به درد بخور دیگه ایی میشناسید که بشه ازش عکس پیدا کرد؟D":  -ترجیحا از کیپاپ و آیدلا داشته باشه:|-

خودم که بدون پین دارم پیر میشم: تو گوگل میتونی سرچ کنی بدی قسمت تصاویر بعد اره از تو گوگل هم میتونی دان کنی

انگار هر قنددد شکنی هم باهاش جواب نمیدهD::

چون مامانم رفت گفت شد ولی من با یکی دیگه رفتم جواب نداد:]

الان گریه میکنمD:

ㅠㅠ

گوگل موهامو سفید کرده دیگه:|

داغون ترین کیفیت ممکن رو بهت میده -چون یه سری سایتا فیل*ترن-

هر عکسی هم نداره.. میدونی*-*

چیزه با قند شکن برو تو گوگل؟:"XD

تنها گزینه دیگه ای که الان سراغ دارم آپ های والپیپر و ایناست

من فقط چند بار فقط دانلودش کردم اونم چون نت خریده بودیم .. الان نمیتونم:]

ㅠㅠ

زندگی بدون پینترست سخته:"

باید درست شه من نمیتونممㅜㅜ

ㅠㅠ

گوربهه.:*) (و یه دست غون گوشه که باعث شده عکس خیلی ناز بشه.)

 

صحبت کردن واقعا مهم و موثره. من نمیدونم چرا مردم انتظار دارن بشینم حرف ها رو تجزیه تحلیل بکنم براشون. یه نکته‌ای میگن ، دو روز بعد میان میگن چرا فلان کارو نکردی؟ مگه از اون نکته هه نفهمیدی اینجوریه و اگر اینجوریه باید اون کارو بکنی؟

با بخش دومش هم موافقم. (در مورد اینکه همیشه نمیشه صحبت کرد.)

 

اینو که گفتی یاد یه چیزی افتادم یه طرز تفکری هست (که اسمش رو متاسفانه یادم رفته) و اینطوریه که من هر عقیده و فکزی که دارم میتونه اشتباه باشه و هر عقدیده‌ای که طرف مقابلم داره میتونه درست باشه و درست غلطی هیچ‌چیز به ظور قطعی مشخص نیست. 

 

جواب پ.ن. یه اصطلاحی هست تازه از داداشم یاد گرفتم مصداق منه. خون داره خونشو میخوره.

 

:))))


هعیییی زندگی بشر موجود پیچیده ایه

قبول دارم اینو

چه اصطلاح باحالی

پینترست فیلتر شده یاچی؟

شده شده:"

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نویسندگان
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان